Новости


PETRONAS Chemicals Group придбає компанію Perstorp Group, яка займається постачанням стійких спеціалізованих хімікатівМальме, 17 травня 2022 року – Perstorp Group, провідна глобальна компанія з виробництва спеціальних хімічних речовин, яка орієнтується на стійкий розвиток, сьогодні заявила, що її планує придбати PETRONAS Chemicals Group Berhad (PCG). PCG оголосила, що підписала угоду про купівлю цінних паперів 14 травня 2022 року, щоб придбати повний пакет акцій Perstorp Holding AB. Угоду підписали з Financière Forêt S.à.r.l, компанією, що належить PAI Partners.

Ян Сехер, президент і генеральний директор Perstorp, сказав: «Ми раді стати частиною родини PETRONAS. Я бачу значну спільність цінностей і пріоритетів у тому, як просувати вперед наш бізнес, відповідаючи на виклики та можливості майбутнього. Ми впевнені, що Perstorp може використовуючи силу PCG і лідируючі позиції на ринку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, продовжувати розвиватися до наступної фази зростання. Будучи частиною PCG, Perstorp отримує масштаби для збільшення темпів інновацій та прискорення нашої стійкої трансформації. Підприємства PCG і Perstorp дуже добре доповнюють один одного».

«Perstorp чудово підходить для PCG, що дає нам змогу зайти на ринки кінцевих продуктів, таких як фарби та покриття, будівництво, пластикові добавки, засоби особистої гігієни та продукти харчування, корми, фарби та покриття, які мають надійні перспективи зростання. Це придбання також надасть нам доступ до важливих ноу-хау та технологічних платформ, а також вихід на перевірені канали клієнтів, що дозволить нам задовольнити нагальні потреби ринку в більш екологічно чистих та стійких рішеннях», — сказав керуючий директор і генеральний директор PCG Ir. Мохд Юсрі Мохамед Юсоф.

Заснована більше 140 років тому, Perstorp є провідним виробником спеціалізованих хімікатів, який розробляє стійкі рішення з акцентом на ринках смол і покриттів, інженерних рідин і кормів для тварин. Компанія має глобальні продажі, сім найсучасніших виробничих майданчиків у Європі, США та Китаї (8-й завод буде готовий в Індії в 2023 році) і три центри досліджень і розробок (R&D) у всьому світі з приблизно 1500 співробітниками, понад 2600 клієнтів по всьому світу. Perstorp високо цінується серед своїх клієнтів за якість продукції та досвід застосування, надійність поставок, орієнтованість на клієнта та продукти та рішення Pro-Environment.

«Ми вважаємо Perstorp привабливим завдяки своєму широкому асортименту продуктів, створеній клієнтській базі, а також лідерству на ринку окремих хімічних речовин, які доповнюють PCG. Ми маємо намір зробити Perstorp нашою платформою для зростання в області спеціальних хімічних речовин. Завдяки цілісному та інноваційному підходу Perstorp до зменшення впливу на навколишнє середовище відповідно до мети PCG щодо позитивного екологічного та соціального внеску, ми впевнені, що разом ми зможемо прискорити наш шлях до економіки замкненого циклу та вуглецевої нейтральності до 2050 року», — підсумував Ір. Мохд Юсрі.

Шлях PCG до досягнення своєї мети – стати найкращою хімічною компанією, яка надає інноваційні рішення для клієнтів – базується на чіткій стратегії: зміцнити свій базовий портфель нафтохімічних продуктів, приділяючи окрему увагу дериватам та спеціалізованим хімікатам. У реалізації цієї стратегії придбання Perstorp group знаменує собою створення значного портфеля спеціальних хімічних речовин, одночасно збільшуючи загальні прибутки PCG. Ця транзакція сталася після придбання BRB Group у 2019 році провідного незалежного виробника та розробника силіконів, присадок до мастильних олив і хімікатів, що дало PCG доступ у нові сфери відповідно до її довгострокових амбіцій щодо зростання.

«Я переконаний, що Perstorp і PCG можуть вчитися на можливостях один одного, щоб гарантувати нашим клієнтам і співробітникам найкраще, що вони можуть отримати від наших двох компаній», – підсумував Ян Сечер.

Вартість придбання Perstorp Group становить 2 300,0 мільйонів євро.

Завершення придбання підлягає схваленню відповідних регуляторних органів та акціонерів.