Новости


«МакДональдз»: професійне сортування відходівКомпанія прагне позитивно впливати на навколишнє середовище та залучити якомога більше людей до сортування. Саме тому у ресторанах мережі вже не перший місяць продовжують з’являтися спеціальні сортувальні станції – з метою дати відходам нове життя й зберегти нашу планету.

Сортувати використану упаковку та залишки їжі в 16-ти «МакДональдз» України вже можна за такими фракціями:

  • рідина – сюди клієнти виливають всі залишки напоїв та лід;
  • паперові стакани – тут місце для паперових стаканчиків від гарячих та холодних напоїв, але неодмінно – без полімерної кришки;
  • папір – до цієї фракції кидають все картонне та паперове пакування від бургерів, картоплі, пиріжка, ролів, салатів та паперові серветки. Також можна викидати пакети «на виніс» та тримачі для стаканів;
  • пластик – цей відділ для ложок, виделок, ножів, для паковання від столових приборів, а також стаканчиків від «МакСанді», трубочок та кришок від паперових стаканів;
  • інше – фракція передбачена для харчових відходів, стіків від цукру/солі/перцю, дерев’яних мішалочок, пакетиків від чаю, паковання від соусів. Все, що не гості закладу не визначили, куди сортувати – кладуть в «Інше».

Після сортуваннях в залах, відходи «МакДональдз» за розкладом і по відсортованим фракціям передаються партнерам, які досортовують їх та передають далі на переробку. Зараз ресторани віддають відходи на переробку таким компаніям як «Ековей» та «Обухівміськвторресурси». В цілому, компанія має більше 30 партнерів по всій Україні.

Так, наприклад, з паперу можуть виготовляти картонні короби, з пластику – пакети для сміття, з відпрацьованої олії – біопаливо, з харчових відходів – добриво. Але глобальна мета «МакДональдз» – створити кругову систему роботи, щоб з отриманих відходів ресторанів виготовлялися речі для самої мережі.

Що стосується паперових стаканів, вкритих шаром ПЕ, – то в Україні є можливість переробляти таку тару. Зокрема це відбувається на Змієвській паперовій фабриці, а також партнерами у цьому проєкті стали «Блю Оушен Солюшинс» та «Обухівміськвторресурси».