Новости


Chanta Mount створить фонд для відновлення постраждалих від агресії РФ підприємствМайже 3,5 роки тому в Україні з’явився модерний завод з виробництва заморожених хлібобулочних виробів – Chanta Mount. Він був побудований з нуля менше ніж за 1,5 року і став п’ятим підприємством у холдингу Юрія Триндюка «Хлібні інвестиції». Варто відзначити, що підприємство Chanta Mount стало однією з найбільших компаній такої спеціалізації у Європі.

Це сучасне індустріальне виробництво мало рости і розвиватися, але російським окупантам, схоже, подібні слова є чужими і відразливими. Адже вони спрямували свою важку зброю в бік підприємства, яке не мало абсолютно ніякого відношення до військової інфраструктури.

Після вторгнення для Chanta Mount викликом стало те, що 24 лютого мережі, з якими завод співпрацював, не могли забрати продукцію через відсутність логістики. Окрім того, через загрозу бойових дій люди боялися виходити на роботу, працювали тільки добровольці. Зважаючи на ці обставини, компанія організувала продаж продукції безпосередньо із заводу для всіх бажаючих.

Але вже 16 березня підприємство зазнало прямого удару з боку російських окупантів, які спочатку влучили в завод ракетою «Точка-У», а згодом обстріляли його із «Граду».

«Вранці мені подзвонив начальник охорони і повідомив, що нас обстріляли. Наступного дня, одразу після завершення комендантської години, ми приїхали на підприємство і те, що побачили, викликало жах: нещодавно збудований сучасний європейський завод руйнувався, була пожежа, продукція на складі горіла. Сльози на очі накочувалися», – згадує Олена Тараненко, директор заводу Chanta Mount.

У результаті ворожих обстрілів було пошкоджено цеха виробництва, пакування і заморозки, а також повністю згорів склад, на якому знаходилося 85 т готової продукції. Дві лінії частково вціліло, але вони знаходилися під відкритим небом, тож обладнання законсервували.

Наразі загальні збитки попередньо оцінили в 5-6 млн євро, але цілком можливо, що ця цифра зросте. Керівництво запевняє, що за наявності необхідних коштів підприємство можна відновити приблизно за 6-7 місяців.

«Ми розраховували на кредити банків або відшкодування від держави, але згодом зрозуміли, що в найближчий час цього не буде. Тому «Хлібні Інвестиції» ініціюють створення на базі Chanta Mount благодійного фонду для допомоги у відновленні, – анонсувала Олена Тараненко. – Звернення будуть розіслані до осередків діаспори, різних асоціацій, посольств та інших установ. Ми покажемо, яким було підприємство до вторгнення росії (яку продукцію тут виготовляли і в чому її цінність) і в якому стані воно перебуває зараз. Сподіваємося, ми зможемо достукатися до небайдужих і цей фонд допоможе відбудувати не тільки наш завод, а й інші підприємства, які постраждали від бойових дій окупантів».