Новости


Німецький концерн BASF йде з росії та білорусіНайбільший у світі хімічний концерн BASF закриє до початку липня цього року майже весь бізнес на території росії та білорусі. Виняток становитимуть лише сегменти, необхідні для виробництва харчових продуктів, оскільки війна пов’язана з ризиком глобальної продовольчої кризи, заявив концерн у Людвігсхафені.

«Як було оголошено 3 березня 2022 р., у зв’язку з оголошеною урядом росії війною проти України BASF більше не веде нових операцій у росії та білорусі. BASF рішуче засуджує напад росії на Україну та насильство проти цивільного населення.

Рада виконавчих директорів BASF SE прийняла рішення також припинити поточну діяльність компанії в росії та білорусі до початку липня 2022 р. Винятком є ​​бізнес, який підтримує виробництво харчових продуктів, оскільки війна несе в собі ризик спровокувати глобальну продовольчу кризу. Це рішення було ухвалено внаслідок останніх подій у цій війні та в міжнародному праві, включаючи п’ятий пакет санкцій ЄС», – вказується в заяві.

Наразі в BASF у росії та білорусі працює 684 особи. Компанія вирішила продовжувати підтримувати своїх співробітників в обох країнах до кінця 2022 р. Нині розробляються докладні плани впорядкованого припинення діяльності у росії та білорусі. У 2021 р. частка росії та білорусі у загальному обсязі продажів групи BASF склала близько 1%.