Новости


Понад 750 компаній припинили свою діяльність у РосіїПротягом двох місяців війни в Україні понад 750 іноземних компаній припинили свою діяльність на ринку РФ з різним ступенем активності. Деякі компанії повністю вийшли з російського ринку, деякі – згорнули діяльність частково, деякі – обмежили або скоротили свою присутність.

З перших днів війни професор Джеффрі Зонненфельд та його команда експертів, керівників, наукових співробітників і студентів факультету менеджменту Єльського університету (США) відстежують діяльність понад 1 000 компаній на ринку РФ. За даними цієї дослідницької групи на сьогодні понад 750 компаній публічно оголосили про те, що вони добровільно згортають діяльність в Росії до певної міри, що перевищує мінімум, передбачений міжнародними санкціями. Але деякі компанії продовжують працювати в Росії без перешкод.

Як відмічають активісти групи, спочатку це був простий список з двох категорій «відкликати» та «залишитися». Тепер список компаній складається з п’яти категорій, які оцінюються за певною буквеною шкалою від A-F, до «повного відкликання». Список постійно оновлюється з метою відображати нові оголошення від компаній максимально близько до реального часу. «Наш список вже отримав широке висвітлення та оцінку його ролі у каталізації масового корпоративного виходу компаній з Росії, – відзначають спеціалісти на сторінці офіційного сайту університету. – Коли цей список був вперше опублікований 28 лютого, лише кілька десятків компаній оголосили про свій вихід з ринку РФ. Відтоді сотні компаній відмовилися від участі в бізнесі на території Росії. Ми дуже раді, що наш список допоміг заохотити мільйони людей у ​​всьому світі підвищити свою обізнаність про ситуацію і вжити заходів. Хоча нам приємно, що наш список широко розповсюджений у кабінетах правління компаній, урядовців та ЗМІ як найбільш авторитетний і повний документ про цей потужний історичний рух, нас найбільше надихають тисячі повідомлень, які ми отримали від читачів з усього світу, особливо з України».

Надати поради, документацію, отримати контакти та детально познайомитися зі списком можна на: https://som.yale.edu